Italija je s dva pogotka u prvom poluvremenu pobijedila Maltu s 2-0

Comments · 83 Views

U skupini C kvalifikacija za Euro 27. ožujka Italija je s dva uzastopna pogotka osigurala pobjedu protiv Malte. Italija, kao branitelj naslova Eura, naravno ima snage za pobjedu od suparnika, ali u ovom susretu Malta, koja je dobra u kontranapadima, nije bila uspješna. Umjesto toga, Italija je postigla dva gola zaredom u prvom poluvremenu i oduprla napade Malte u drugom poluvremenu i učvrstila pobjedu. Bila je to dobra utakmica.

Malta je započela utakmicu, ali Italija nije uspjela postići pogodak, koja je prva zabila u 15. minuti sjajnim udarcem glavom Mattea Rettagija u Italija dres 2023. Dvije strane su se zatim počele približavati, ali Italija je bila bolja strana i postigla još jedan gol u 27. minuti, ovaj put nakon ubačaja Emersona Palmierija s lijeve strane. Stajao je ispred gola, Matteo Pesina je primio loptu i pucao ravno u gol, ponovno povećavajući talijansku razliku do kraja prvog poluvremena, kada niti jedna strana više nije postigla gol. U drugom poluvremenu više nije bilo prilika za pogotke, igra se samo jedna minuta sudačke nadoknade, ali pogodak nije realiziran jer je Gianluca Camarca ubacio previsoko preko grede, inače bi Italija imala 3-0, a 2-0 u nastavku. produžeci bi bili solidna pobjeda za slavlje momčadi i navijača.

Sveukupno, svi vrhunci bili su u prvom poluvremenu, dječji nogometni dresovi a drugo poluvrijeme bilo je prilično konstantno, osim nekoliko lineouta ili padova, ništa uzbudljivo za vidjeti.